Кафедра ИТ

історія кафедри

В даний час кафедру очолює д.ф.-м.н.,доцент Леонов Юрій Григорович. У складі кафедри працюють: Арбузніков Валентин Олександрович - д.т.н., професор; Шаповаленко Валентина Андріївна, Трофименко Олена Григорівна, Швайко Ігор Григорович - к.т.н., доценти; Леоненко Леонід Леонідович - к.ф.н., доцент; Белозеров Геннадій Сергійович - к. ф.-м. н., доцент; Кузнєцов Віталій Дмитрович і Буката Людмила Миколаївна - доценти академії; Косарева Ліаліна Анатоліївна і Богатко Костянтин Антонович - ст. викладачі; Антоненко Олександр Сергійович, Атаман Микола Миколайович, Кирчиков Степан Петрович, Ніколаєнко Сергій Валентинович, Петренко Микола Андрійович, Прокоп Юлія Віталіївна, Северин Микола Володимирович, Шпинова Олена Дмитрівна – викладачі.

Зараз на кафедрі працюють три лабораторії оснащені комп'ютерами і відповідним програмним забезпеченням. Забезпечує повноцінну роботу обладнання кафедри інженерний склад, на чолі якого - завідувач лабораторією Ю.К. Саєнко.

З метою більш широкого використання обчислювальної техніки при підготовці фахівців в галузі зв'язку, з ініціативи завідувача кафедрою вищої математики Піддубного Гаррі Васильовича в 1977 році була створена кафедра обчислювальної математики, де він став завідувачем. На кафедрі при її створенні працювало дев'ять викладачів і три співробітники учбово-допоміжного персоналу. Спочатку в навчальному процесі використовувалися калькулятори "Іскра-110". За час існування кафедри оновлювався її склад, збільшувалася кількість викладачів з науковим ступенем. До складу кафедри ввійшли викладачі зі спеціальних кафедр, що вплинуло на орієнтування кафедри на комп'ютерну підготовку фахівців-зв'язківців. За 20 років існування кафедри сім разів змінювався парк обчислювальних машин, що використовувалися в навчальному процесі:

  • калькулятори "Іскра-110"; обчислювальні машини "Промінь";
  • калькулятори з засобами програмування "БЗ-21" і "МК-56";
  • обчислювальні машини "Наірі-2" і "Наірі 3-2";
  • обчислювальні машини ЄС-1020 і ЄС-1030 у пакетному режимі (на пакетних факультетах);
  • обчислювальні машини колективного користування типу СМ (більше 10 років використовувалися на кафедрі);
  • персональні комп'ютери типу ІBM.

У навчальному процесі використовувалися різні алгоритмічні мови програмування: автокоди, Фортран, Бейсик, Паскаль. Протягом декількох років викладачі кафедри активно працювали з госпдоговірної тематики на спеціальних кафедрах. Група викладачів довгий час вела госпдоговірну НДР при кафедрі нелінійних електричних ланцюгів з розробки комплексу фортран - програм для розрахунку надійності радіозв'язку. На кафедрі професором Піддубним Г.В. і доцентом Леоненко Л.Л. була розроблена комп'ютерна система автоматичної перевірки знань "CONTROL". Система CONTROL уже багато років використовується в навчальному процесі на кафедрі. Нею зацікавилися в Міністерстві освіти України. За підтримки Міністерства, а також фонду "Відродження" була проведена школа-семінар з вивчення системи CONTROL для педагогічних і наукових працівників галузі освіти з багатьох областей України.

З лютого 1997 року навчальний процес був цілком переведений на персональні ІBM-сумісні комп'ютери.